Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zrada

V jedné galaxii daleko od všeho žil Gadmeer jménem Smidik. Byl to velmi hodný vládce, patřil mezi ty, kteří dělali maximum pro své lidi. Možná by jste si tedy řekli, že se začátku zachoval jako Goauld. To by ale nebyla pravda! Smidik patří do koalice Atlanicka SG-1, a tam patří pouze ti, které si zvolil lid jako své mluvčí. Tato koalice bránila galxaii Aleash před takovými jako jsou Goauldi nebo Ori. Až doteď se jim to dařilo a celá galaxie vzkvétala. V koalici bylo od počátku pouzue 9 členů a za 9 ras : Gadmeer (Smidik), Tollán (Protimir), Wraith (Ch4ser), Lucián (Paul), starší Wraith (Diblik), Antik (Jessy), Mírumilovný Vládce soustavy (Genius.kuk), starší Gadmeer (Red*Fox), Vyvrhel- Goauldi ho vyhnali (Adidasss). Tito mluvčí vládli výborně svým částem galaxie, kde žili jejich rasy.


   Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnes se měla konat mimořádná schůze Atlantické SG-1. Chyběli už jen dva členové. Smidik a Protimir,  ti totiž poslali průzkomné lodě prohledat část galaxie, kde, jak se zdálo, se nastěhovala nová rasa. ,,Lodě se vrátili!˝ řekl Protimir a oba se Smidikem se šli podívat co zjistili nového.,,Pane, je tam opravdu nová rasa! Říkají si Svobodní Jaffové!˝ ohlásil velitel letky Chuchy. ,,Vede je někdo? zeptal se za chůze Smidik. ,,To jsme, pane, nezjistili. Když jsme se k nim přiblížili začali po nás střílet z Iontových kanónů.˝ Řekl poručík Bestik. ,,Děkuji, už můžete jít.˝

,,Situace je vážná! Říkají si sice Svobodní Jaffové, ale může to být lest a mohou pracovat pro někoho z Goauldů. Loděmi se k nim přiblížit nemůžeme, stříleli po našich Iontovými kanóny. Zkusíme to tedy Hvězdnou bránou! Máte někdo námitky, nebo připomínky?˝ Nikdo neměl. ,,Protimire, mohl by jsi?˝ Protimir vstal a zapnul Světelnou tabuli. Ihned se na ní začali objevovat data z počítače, ale Protimir je přeskákal. Jediné co tam nechal byla adresa planety:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

 

 

 

Úžas projel místností. ,,To ... to ale není možné!˝ vykřikl Paul. Všichni už ale vzpomínali:Na této planetě totiž dříve žili Goauldi, kteří chtěli galaxii ovládnout. Díky velké dvítce se jim to ale nepodařilo a byli vyhnáni pryč. Říkalo se, že tu planetu prokleli. Nedlouho poté před radou koalice stál Lucián jménem Prokurátor. Rada mu tenkrát dovolila, aby se se svým lidem usadil na té prázdné planetě. Luciánský lid tam chvíli radostně žili. Ale jednoho dne, bylo to když Prokurátor letěl požádat radu, aby mu povolili vstoupit k nim, Luciáni zmizeli. Koaliční rada projednala Prokurátorův návrh a pak ho přijali. Nikdy nic neudělal proti jejich lidu. Prokurátor poděkoval a odletěl. Za chvíli byl ale zpět. ,,Moji lidé zmizeli!˝ vykřikl. Nikdo se víc neptal, a všichni nastoupili do lodí. Byla to pravda. Planeta byla bez života. Prokurátor přistál na planetě a prošel bránou. Než prošel řekl: ,,Budu své lidi hledat dokud nezemřu!˝ Brzy poté co odešel zjistili kam asi zmizeli Luciáni. Místo měsíce se totiž vytvořila Černá díra. Od té doby už nikdo Prokurátora neviděl.

Kam zmizela Černá díra? přemýšlel Smidik. Jak to, že je planeta obydlená? Stejné otázky jako on si pokládali všichni ostatní.


 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

,,Můj pane.˝ zamumlala osoba zahalená v dlouhém plášti a kápi. ,,Ano?˝ zeptal se Goauld jménem Lord ThX. Tento Goauld chtěl dobýt celou galaxii Aleash. Přesto, že měl obrovské vojsko a flotilu, nedokázal by Aleash dobýt. V galaxii neměli sice žádné velké vojsko, ale říkalo se tam žije devět velice mocných bytostí. A těch se ThX bál. Ta postava která přišla se jmenovala MR-score. To on přivedl Jaffy na planetu Cimmeria kde dříve on sám žil. ,,Můj pane, ti mocní stále ještě nenašli zařízení na přenášení dat. Víme, že se teď chtějí vydat na planetu.˝ ohlásil. ,,Výborně, přesně jak jsem chtěl. Dej pozor, aby tě nepoznali! A pokud to půjde, pokus se jich pár zlikvidovat!˝ řekl potěšený Lord. ,,Dobře, můj pane!˝ S těmito slovy se MR-score vrátil k Hvězdné bráně a na planetu v galaxii Aleash.


Mezitím se členové koalice připravovali na průchod bránou. Pravda byla taková, že oni byli skutečně mocní, přesně jak se Lord_ThX bál, ale oni brali svou sílu z toho, že jim lidé věří. A lidská láska a důvěra ja vůbec nejmocnější. Silnější než armáda stínů, kterou se podařilo Lordu najít. ,,Všichni jste připraveni?˝ zeptal se Smidik. ,,Ano.˝ odpověděli ostatní. ,,Dobře. Tak tedy .... zadejme souřadnice a vyšlete několik Univerzálních lodí, kdyby jsme potřebovali pomoc.˝ Lodě už vyrazili. Brána se otevřela, oni prošli. Vyšli ven, připraveni na souboj. Nic se nestalo, a uvítal je jeden z Jaffů. ,,Vítám vás na Cimmerii. Jmenuji se MR-score a vedu tu svůj lid. Utekli jsme od Goaulda jménem ThX. ˝ představil se. Protimirovi makal mozek na plné obrátky. Už slyšel o Lordu ThX a věděl, že je problém od něj utéct. Jeho špehové mu totiž prozradili, že ThX vlastní ohromnou armádu neživých, kteří hlídají bránu, vchody, východy, hangáry ... prostě všechno. Tenhle Jaffa nám něco tají ... pomyslel si. Potom zahlédl tvář jednoho z Jaffů. Ten se ihned  odvrátil, ale Protimir to přesto zahlédl. Pohlédl na Smidika a bylo mu jasné, že on si toho všiml taky. Budeme si muset promluvit někde v soukromí ... navíc ... už asi vím, kdo je ten MR-score. 


Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

MR-score je pozval do svého sídla, ale Smidik se omluvil a řekl, že když je vše v pořádku, musí se dva z nich vrátit. Mr-score vytočil adresu a pustil Smidika s Protimirem zpět. Když ti dva prošli branou, Smidik chtěl hned začít mluvit, ale Protimir ho okřikl. ,,Ty blázne!˝ a dále už pokračoval v tichosti ,,Vím, že jsi to viděl taky, ale teď nemůžeme mluvit. Řekl bych, že tu jsou štěnice. Pokusím se přes počítač najít infračervené záření z nich a potom na nich nastavit smyčku, jako bychom tu nebyli.˝ Tak se přesunuli k počítači a Protimir uvedl zařízení do provozu. ,,Tak za 5 minut to budeme mít.˝ A tak čekali ..... Najednou počítač pípl. ,,Mám je! Tak a je to. Je na nich 10 sekundová smyčka. Můžeme mluvit.˝vítězně prohlásil Protimir. ,,Dobře tak teda ... viděl jsem znak 1.Jaffy. A nebyl vybledlý .. byl zaltý úplně jak kdyby byl čerstvě jmenován.˝ řekl Smidik. ,,Jo to jsem viděl taky. Nikdo z nich neutekl. Všichni stále slouží. A co je horší, nechali jsme je u toho MR-score. Myslím, že my dva ho známe....˝ záhadně řekl Protimir ,,Když budeš přemýšlet, určitě příjdeš na to, kdo to je. ˝ ,,Jo ... už tuším ... že by náš starej známej Prokurátor ?˝ Zkusil Smidik. ,,Jo je to přesně on ... A myslím, že se k Lordu ThX přidal dobrovolně. Asi si myslí, že jsme odpovědni za ztrátu těch Luciánů. ˝ To ale neřeší otázku, kam a jak zmizela černá díra ... myslel si Smidik. ,,Musíme se tam okamžitě vrátit a vyřešit to!˝

Bohužel, už bylo pozdě. Hned jak Smidik s Protimirem odešli odvedl MR-score ostatní z koalice do společenské místnosti. Řekl jim ať na něj počkají, že si jen na chvíli odskočí. Ostatní čekali... ,,Výborně, veď tam své Jaffy!˝ rozkázal MR-score 1.muži Lorda ThX. ,,Rychle! Jdeme˝ zavelel Mukito-1.Jaffa. Všichni rychle posbírali zbraně a vtrhli do místnosti. Začali střílet. Překvapení členové Atlantické SG-1 se ani nestačili bránit a už s 4 nebo 5 zásahy v těle padali k zemi. Jeden ovšem přežil. Znal zrádnost Goauldů. Byl to Adidasss. Skryl se rychle pod tělo padlého Paula a rozmazal si jeho krev po obličeji. Jaffové ještě prohlédli jestli někdo nepřežil a když nikoho nenašli, odešli. Adidasssovi bylo jasné, že tam nemůže zůstat. Sebral se a schoval, poblíž brány, kdyby se náhodou vrátil Smidik s Protimirem, aby je mohl varovat.

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smidik s Protimirem se chystali na planetu. Tentokrát ale ne neozbrojení. Oba si vzali jednu primární a jednu sekundární zbraň. Poté Protimir vytočil adresu. Vstoupili do brány ... a najdnou po nich někdo skočil. Byl to Adidasss. ,,Rychle, musíme zmizet!˝ Vylezli tedy na strom, kde před tím byl Adidasss. ,,Kde jsou ostatní?˝ zeptal se Protimir. Adidasss jim to tedy řekl. ,,Sakra!˝ zaklel Smidik, když jim to Adidasss dopověděl. ,,To je průser.˝ řekl Protimir ,,Musíme kontaktovat spojence: Cosmique appendices, Shadow of valley a možná nám pomůžou Collector´s. Nevěřím, že by nám někdo s *O*d*y*s*s*e*y* pomohl, spíš budou s ThXem.˝ pokračoval. ,,Jsem pro.˝ řekl Smidik. Každý z nich tedy vytáhl dálkovou vysílačku a poslal signál. Spojenci jej přijmou přiletí nad planetu a přenesou je díky podkožnímu lokátoru na loď.

Jako první tu byli Collector´s. Overlord se rozhodl, že je přenesou na jeho loď. Smidik a Protimir za pomoci Adidassse řekli Overlordovi co se jim stalo. Ten si už dřív byl téměř jist, že ThX pase po nových galaxiích a proto se rozhodl, že přátelům pomůže. Vyslal zprávy, aby se připravili další lodě. Protimir poslal zprávy po galaxii Aleash a Smidik .... Smidik tušil, že přišel jeho den. Když se narodil byla mu vyslovena věštba, že zachrání mnoho světů a galaxií před zničením a otroctvím. Byl si jist, že je to dnes. Avšak ve věstbě bylo ještě něco. Sice se stane hrdinou, ale zemře a nic jej nedokáže zachránit. Proto Smidik nikoho nikdy nemiloval ani nechtěl mít rád. Bál se, že by tomu člověku zlomil srdce. Za chvíli za ním přišel Protimir ,,Smidiku, lodě jsou zde. Máme se připravit k odletu! Dnes táhneme poprvé do skutečné války!˝

,,Můj Lorde.˝ Oslovil MR-score ThXe. ,,Co si přeješ?˝ odověděl. ,,Pane myslím, že se k vám blíží ohromná flotila čítající přes 5000 lodí. Formovali se nad naší planetou. Nevíme kdo to je, ale mohli by je vést Smidik s Protimirem.˝ ,,Blázni. Nevědí nic o síle Dávných Temných. Přijdou o ty své ubohé lodě a životy hned jak se vynoří z hyperprostorou.˝


 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mezitím Smidik svou silou zabezpečoval lodě proti útoku temnoty, který čekal. Bylo mu jasné, že ji Lord ThX má, už když se dozvěděl, že má armádu nemrtvých bytostí. Nikomu to ale neřekl. Zabezpečil poslední loď z jejich flotily a připravil se na výlet z hyperprostoru. Lodě na chvíli obkopilo temno, pak se ale zablesklo modrým světlem a temnota zmizela. Nikdo neměl čas ptát se proč, protože už na ně letělo ohromné množství lodí. Bitva se rozzuřila naplno. Smidik přešel k transportním kruhům a přenesl se na planetu. Lord ThX tam na něj už čekal. Zaútočil na něj, ale Smidikovu ochranu nepřekonal. Smidik na oplátku zaútočil. ThX měl také silné ochrany. Smidik ale s útokem nepřestal. Dlouho tam tak stáli a sil jim ubývalo.

Nahoře zatím zuřil bitva. Collector´s už přišli o mnoho lodí, ale Overlord, Protimir a Adidasss byli v pořádku. Shadow of valley byli na pokraji porážky. Byla zničena jejich hlavní mateřská loď s velitelm Draco, na palubě. Bohužel, armáda vedená Overlordem prohrávala.

Lordu ThX došly síly. Smidik ho s posledním vypětím zabil. Už mu ale nezbylo nic pro co by žil. Řekl: ,,Díky bohu ... můžete žít v míru!˝ A zemřel.

Na Overlordovu loď bez štítů mířila střela, všichni se připravili na smrt, zavřeli oči ... a nic se nestalo. Lodě bojující proti nim, pomalu mizeli. ThXova moc byla zničena. Protimir hledal Smidika. Když ho nenašel přenesl se transportními kruhy také na planetu. Našel tam prázdný plášť Lorda ThX a Smidika na zemi. ThX byl zničen za obrovskou cenu. Odtáhl Smidikovo tělo, přenesl ho zpět do lodě a všem řekl, jak byl Smidik statečný. Dohodli se, že odevzdají jeho tělo lidu, aby ho podle jejich tradic pohřbili. Tak by to Smidik jistě chtěl.

Od té doby je galaxie Aleash ztracena. Mnoho lidí se ji pokouší hledat, ale zřejmě ji díky Smidikově hrdniské smrti nikdo nenajde. Smidik měl pojistku kdyby zemřel. Nechtěl aby Aleash dobyli Goauldové a tak tam nechal poslední mocné kouzlo. Galaxie Aleash byla navždy ztracena.Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro NOD - smidik

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:

(smidik, 14. 2. 2009 17:00)

Rozhodně to ale nemá na Martyho a TA ;)

RE smidik

(Lord_ThX, 14. 2. 2009 15:17)

Ale jo je to dobré...;-)

RE:

(smidik, 14. 2. 2009 13:22)

Entrestíků :D jako vždy jsi překvapil :D spíš bych řekl, že jsem jako tvoje mladá vypadal jako vůl :D

Lorde_ThX : opravdu nevím čím to :D ale dodá to příběhu šmrnc

Pribeh

(Entrest, 13. 2. 2009 19:26)

Myslim ze smidik byl lepsi jako moje mlada nez jako Valecnik, kazdopadne moc pekna pohadka jen tak dal at jsou dalsi. :-)

Wery good

(Lord_ThX, 13. 2. 2009 18:41)

MOc pěkný...divné..vždy když o mě někdo píše tak zemřu:-D